Soczewki okularowe

Optician holds box with lenses of different colors

Soczewki okularowe

W naszym asortymencie posiadamy duży wybór soczewek okularowych. Dzięki współpracy z wiodącymi na rynku producentami soczewek okularowych, jesteśmy w stanie zaoferować Państwu najlepsze i najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania, tak aby zapewnić wysoki komfort z użytkowania okularów.
Są to najbardziej zaawansowane technologicznie soczewki okularowe. Przeznaczone są dla osób po 40 r. życia, kiedy pojawia się problem z widzeniem na różnych odległościach. Szkła progresywne znane też jako wieloogniskowe, mają zmienną moc w pionie. W tych soczewkach wyróżniamy 3 obszary widzenia: dal, odległości pośrednie i bliż. Przede wszystkim zapewniają wysoki komfort widzenia przy codziennych aktywnościach i pracy przy komputerze czy czytaniu, bez konieczności zmiany na drugą parę okularów.
Standardowe okulary do czytania zwykle są dobierane do odległości 40 cm, co może powodować, że monitor stojący dalej jest niewyraźny. Rozwiązaniem są soczewki biurowe, które zapewniają panoramiczne i ostre widzenie na dwóch obszarach: odległościach pośrednich (komputer) i bliskich (praca z dokumentami).
Dla osób w wieku 18 – 40 lat, które dużo czasu spędzają przy komputerze i ze smartfonami. Układ wzrokowy u takich osób jest narażony na znaczący wysiłek akomodacyjny. Soczewki te posiadają niewidoczny obszar, który wspiera i odciąża akomodację od +0,25D do +1,00 D.
Soczewki ze specjalną powłoką ograniczającą nadmiar emitowanego światła niebieskiego, emitowanego z ekranów urządzeń elektronicznych jak smartfon, tablet czy komputer. Zapobiegają cyfrowemu zmęczeniu wzroku. Polecane dla osób, które po długotrwałej pracy przy komputerze, mają problemu ze snem.
Soczewki przyciemniające się pod wpływem działania UV. Nowoczesne fotochromy, niewiele mają wspólnego ze starej generacji fotochromem, który wszyscy kojarzą z żółtymi szkłami. Nie mają widocznego zabarwienia, szybciej się przyciemniają i odbarwiają, a do tego możemy wybrać sobie kolor i dodatkowo dołożyć powłokę lustrzaną. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które mają posiadają korekcję, a jednocześnie potrzebują ochrony przed promieniowaniem UV.

Soczewki powstały z myślą o kierowcach w celu poprawienia bezpieczeństwa na drodze. Specjalna powłoka antyrefleksyjna, zapewnia znaczną redukcję odblasków, a także funkcję podnoszenia kontrastu, dzięki czemu poprawia komfort podczas jazdy w warunkach słabego oświetlenia i deszczu.

Soczewki z polaryzacją lub po prostu barwione są dostępne z korekcją.

Umów się na wizytę już dziś.