Soczewki kontaktowe

Senior woman optometrist examining patient in modern ophthalmology clinic

Soczewki kontaktowe

Wiele osób ma problem z zaakceptowaniem siebie w okularach lub mają dużą wadę wzroku. Okulary często przeszkadzają podczas uprawiania sportów, dlatego mamy wygodną i komfortową alternatywę – soczewki kontaktowe. Soczewki kontaktowe pod warunkiem prawidłowego dopasowania i przestrzegania zasad higieny, są bezpieczne dla wszystkich użytkowników. Jednak należy pamiętać, że soczewki nie są uniwersalne dla każdego, dlatego powinniśmy je dobierać pod okiem specjalisty. Dodatkowo zaleca się, aby użytkownicy soczewek kontaktowych, częściej stawiali się na kontrolne wizyty w celu uniknięcia powikłań z nieprawidłowego użytkowania.

Do naszego gabinetu zapraszamy wszystkie osoby, które chcą rozpocząć przygodę z miękkimi soczewkami kontaktowymi.
Wizyta z doborem soczewek kontaktowych zwykle trwa dłużej, niż standardowa konsultacja optometryczna. Rozpoczynamy od doboru mocy soczewek i sprawdzenia przedniego odcinka oka – w celu oceny i kwalifikacji czy dany pacjent może nosić soczewki.
Senior woman optometrist examining patient in modern ophthalmology clinic
woman in her forties inserting contact lenses
Następnie podczas pierwszej aplikacji w gabinecie nauczycie się Państwo zakładania i zdejmowania, oraz poznacie wszystkie zasady higieny i pielęgnacji soczewek kontaktowych, a także ryzyko związane z noszeniem soczewek.

Po opanowaniu umiejętności manualnych związanych z użytkowaniem soczewek kontaktowych, dostaniecie Państwo zestaw startowy, wraz z soczewkami próbnymi. Po wyznaczonym przez specjalistę czasie, odbywa się wizyta kontrolna, w celu oceny jak oko reaguje na daną soczewkę i czy nie ma żadnych odczynów niepożądanych. Dodatkowo można dopytać o wątpliwości, które pojawią się w międzyczasie.

Soczewki firmy Alcon i Cooper Vision

W naszym salonie można zakupić soczewki firmy Alcon i Cooper Vision. Zamówienia można składać za pomocą e-mail optibryle@gmail.com lub pod numerem telefonu: 690 006 449.
O możliwość zakupu soczewek innych producentów, należy zapytać pod podanym numerem kontaktowym.

Eye Hygiene Care - set of contact lens cases

Umów się na wizytę już dziś.