Okulary przeciwsłoneczne

Health care, eyesight and vision concept. Happy woman choosing glasses at optics store

Okulary przeciwsłoneczne

Wszystkie okulary w naszym salonie posiadają atestowane filtry UV. Ochrona wzroku przed szkodliwym promieniowaniem UV jest bardzo ważna, dlatego przykładamy dużą wagę do wyboru okularów dostępnych w naszym salonie, tak by spełniały najwyższe wymagania w zakresie ochrony wzroku. W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroki wybór wzorów i modeli okularów słonecznych. W większości z nich możemy zastosować korekcję.

Soczewki korekcyjne do okularów słonecznych mogą być w dowolnej kolorystyce, gradalne, a także z efektem lustra.

Ochrona przed promieniowaniem UV – dlaczego to takie ważne?

Female buyer chooses sunglasses in optics store
Większość z nas słyszała o szkodliwości promieniowania UV na skórę i oczy. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, z tego, że z promieniowaniem UV mamy do czynienia nie tylko latem, ale cały rok. W lecie na skórę stosujemy filtry, a w innych porach roku, jesteśmy zasłonięci ubraniem, ale zapominamy o ochronie oczu. Promieniowanie ultrafioletowe przyczynia się do starzenia delikatnej skóry wokół oczu, a także może prowadzić do uszkodzenia wzroku.
Nasze oczy są bardzo wrażliwe na promienie UV, bez odpowiedniej ochrony możemy doprowadzić do wystąpienia krótkotrwałego lub do trwałego uszkodzenia wzroku. Ekspozycja na światło może kumulować się przez lata, nie dając początkowo żadnych objawów. Uszkodzenia spowodowane promieniowaniem są w większości przypadków nieodwracalne.
Lżejsze objawy jakie mogą występować przy braku odpowiedniej ochrony wzroku to łzawienie, swędzenie, dyskomfort, olśnienie, bóle głowy, odczucie suchości oczu. Często jednak ekspozycja na promienie UV prowadzi do zmian chorobowych: przedwczesna zaćma, tłuszczyk, skrzydlik, zwyrodnienie plamki żółtej (AMD), oraz nowotwory powiek. Z tego powodu powinniśmy dbać o zabezpieczanie oczu przed promieniowaniem ultrafioletowym przez cały rok!
Female customer shooses sunglasses in optics store

Umów się na wizytę już dziś.