Badanie wzroku

Badanie wzroku

Zapraszam na badania wzroku do mojego gabinetu. Jestem dyplomowanym optykiem i optometrystą (NO 17406). Ukończyłam studia wyższe z optyki okularowej i optometrii na Wydziale Fizyki na Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuję się w doborze okularów korekcyjnych oraz miękkich soczewek kontaktowych. Dobieram soczewki progresywne z uwzględnieniem indywidualnych parametrów pacjenta. W moim gabinecie korzystam z nowoczesnych urządzeń pomiarowych, co gwarantuje sprawny i dokładny przebieg badania. Potrzeby pacjenta zawsze stawiam na pierwszym miejscu, poświęcam każdemu pacjentowi odpowiednią ilość czasu, a także udzielam gwarancji na przeprowadzone przeze mnie pomiary. Zachęcam do rejestracji online.
Young woman taking an eyesight test examination at an optician clinic

Okulista czy optometrysta?

Okulista i optometrysta to dwa odrębne zawody, specjalizujące się w zakresie związanym z naszymi oczami.
Jak rozróżnić, kiedy, do jakiego specjalisty powinniśmy się zgłosić? Kiedy chcemy udać się do specjalisty, należy zastanowić się czy po za pogorszeniem ostrości występują inne objawy, ponieważ do lekarza okulisty powinniśmy się udać, kiedy istnieje problem medyczny (np. zapalenie spojówek, jaskra, zaćma). Okulista jest odpowiedzialny za diagnozowanie i leczenie chorób oczu. Z kolei głównym zadaniem optometrysty jest dobór odpowiedniej korekcji wzroku oraz aplikacja soczewek kontaktowych, a także rehabilitacja związana z usprawnieniem działania układu wzrokowego.Optometrysta chętnie też udzieli porady o zasadach higieny i pielęgnacji układu wzrokowego. Optometrysta nie zajmuję się leczeniem, w razie zauważenia odchyleń, odsyła na konsultacje do okulisty. Dziedzina optometrii to połączenie optyki, anatomii, neurologii, a także psychologii. Wiedza specjalisty, szereg odpowiednich testów, wykonanych na specjalistycznych urządzeniach, zapewnią Państwu perfekcyjne widzenie.

OPTOMETRIA:
(gr. optos = widziany, metreo = mierzenie)

Woman having optometry machine vision
„Optometria to dziedzina wiedzy stosowanej, której głównym przedmiotem zainteresowania jest proces widzenia, a szczególnie wszystko to, co służy ochronie, usprawnieniu, zachowaniu i rozwojowi tego procesu.”
Zgodnie z międzynarodową definicją przyjętą w 1993r. przez Międzynarodowe Porozumienie Optometryczne i Optyczne:
„Optometrysta to autonomiczny, nauczany i regulowany zawód należący do systemu ochrony zdrowia, a osoba wykonująca ten zawód praktykuje w zakresie badania refrakcji i zaopatrzenie w pomoce wzrokowe, a także diagnozowanie i właściwe postępowanie w przypadku choroby oczu oraz rehabilitacji układu wzrokowego.”
W Polsce zakres czynności jest zdefiniowany poprzez Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 28.08.2014r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania. Dziennik Ustaw z 2014 roku poz. 1145. Klasyfikacja zawodów i specjalności – 229501

Optometrysta to autonomiczny, nauczany i regulowany zawód należący do systemu ochrony zdrowia, a osoba wykonująca ten zawód praktykuje w zakresie badania refrakcji i zaopatrzenie w pomoce wzrokowe, a także diagnozowanie i właściwe postępowanie w przypadku choroby oczu oraz rehabilitacji układu wzrokowego.

Umów się na wizytę już dziś.